7 mar 2018

Bank Żywności 2018

Submitted by Admin

BANK ŻYWNOŚCI

W lutym i na początku marca 2018 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie wraz ze Stowarzyszeniem MONAR – Schroniskiem dla Osób Bezdomnych MARKOT dystrybuował żywność dla najuboższych mieszkańców Bełchatowa. Z pomocy skorzystało 3100 osób skierowanych przez pracowników socjalnych MOPS i 100 mieszkańców Stowarzyszenia MONAR.

Z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, Podprogramu 2017 mogły skorzystać osoby samotnie gospodarujące, których dochód nie przekracza 1268,00 zł oraz rodziny, w których dochód na osobę nie przekracza 1028,00 zł.

Mieszkańcy Bełchatowa otrzymywali takie artykuły jak: ryż, kasza gryczana, groszek z marchewką, fasola biała, buraczki wiórki, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, szynka drobiowa i wieprzowa, pasztet, mleko, herbatniki, olej i żółty ser.

Transport żywności z Banku Żywności w Łodzi do Bełchatowa zapewnia Urząd Miasta Bełchatowa, a magazyny w których przechowywana i wydawana jest żywność – Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej z Bełchatowa.