23 paź 2017

Projekt socjalny „Ocalić od zapomnienia”.

Submitted by Admin

Projekt socjalny „Ocalić od zapomnienia”.

    Pracownicy Zespołu ds. Bezdomności i Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie rozpoczęli realizację projektu socjalnego „Ocalić od zapomnienia”.

     Projekt realizowany jest przy współpracy Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie, placówką opiekuńczo wychowawczą Ośrodek Interwencyjno - Socjalizacyjny w Bełchatowie oraz Stowarzyszeniem MONAR – Schroniskiem dla Osób Bezdomnych Markot
w Bełchatowie. Materiał potrzebny do realizacji projektu uzyskaliśmy dzięki wsparciu lokalnych przedsiębiorców.

    Projekt zakłada uporządkowanie i renowację grobów osób samotnych i bezdomnych, których pochówkiem na przestrzeni lat zajął się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Pracownicy tutejszego Ośrodka nieodpłatnie pozyskali materiały dzięki którym założenia projektu mogą zostać wykonane. Wsparły nas lokalne firmy i to dzięki nim udało się uzyskać potrzebne materiały i znicze. Stroną praktyczną zajmują się uczniowie CKP. Oni również przy udziale mieszkańców Stowarzyszenia MONAR – Schroniska dla Osób Bezdomnych Markot w Bełchatowie zajmą się odrestaurowaniem i zamontowaniem nowych nagrobków. Ponadto wychowankowie OIS podjęli się tego, że w Dniu Wszystkich Świętych zapalą znicze i zadbają o porządek. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa przyczyni się do poprawy estetyki Cmentarza Miejskiego oraz zapewni godne miejsce spoczynku tym osobom.