17 Maj 2017

Projekt socjalny „Spójrz w NASZ świat”

Submitted by Admin

Koordynatorami projektu są specjaliści pracy socjalnej Ewa Paluch, Jolanta Krasińska i Beata Owczarek.

Projekt jest realizowany od lutego do czerwca 2017 roku w III etapach, z których pierwszy etap realizowany był w dniu 23 marca 2017 r. w Warsztatach Terapii Zajęciowej, gdzie uczniowie klasy I A Publicznego Gimnazjum nr 4 oraz uczestnicy WTZ wspólnie z instruktorami terapii zajęciowej wykonywali ozdoby i stroiki wielkanocne.

Założeniem projektu są działania o charakterze integracyjno-edukacyjnym, a innowacja projektu polega na tym, że rolę nauczycieli na zajęciach przejęły osoby niepełnosprawne, które pełnosprawnym kolegom tłumaczyły wykonywanie poszczególnych etapów rękodzieła.

II etap projektu to wystawa prac plastyczno-technicznych wykonanych w ramach realizowanego projektu, która odbyła się w dniach 29-30 marca w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.

III etap stanowiący kontynuację I i II etapu będzie odbywał się pikniku w dniu 8 czerwca w ramach dni otwartych WTZ, na którym zorganizowane zostaną przez młodzież gimnazjalną zajęcia sportowe w ramach integracji młodzieży gimnazjalnej i osób niepełnosprawnych.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

I ETAP

 

II ETAP

 

III ETAP