BANK ŻYWNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 listopada 2020

Od grudnia 2019 roku do września 2020 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej Oddział w Bełchatowie dystrybuował żywność dla najuboższych mieszkańców Bełchatowa. Z pomocy skorzystało 2 620 osób skierowanych przez pracowników socjalnych MOPS.

Z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, Podprogramu 2019 mogły skorzystać osoby samotnie gospodarujące, których dochód nie przekraczał 1 402,00 zł oraz rodziny, w których dochód na osobę nie przekraczał 1 056,00 zł.

Mieszkańcy Bełchatowa otrzymali 164 tony artykułów żywnościowych takich jak: ryż, kasza gryczana, groszek z marchewką, fasola biała, buraczki wiórki, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, makaron jajeczny i kukurydziany bezglutenowy, gołąbki w sosie pomidorowym, szynka drobiowa, pasztet, mleko, herbatniki, filety z makreli, cukier, olej, żółty ser, sok jabłkowy.

Transport żywności z Banku Żywności w Łodzi do Bełchatowa zapewnił Urząd Miasta Bełchatowa, a magazyny w których przechowywana i wydawana była żywność – Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej z Bełchatowa.

 

Autor: RL

Galeria

  • Powiększ zdjęcie